2022.06.10-12: Tengerikajakos BORtúra a Balatonon

18.000 Ft34.900 Ft

VAN MÉG Pár HELY
MENJÜNK!

Indul a Balaton és vele egy kétnapos, falkázós, lubickolós, Balatonközepénfürdős, pancsolós-tábortüzezős csodahétévége sokféle választási lehetőséggel! Június 11-12, de ha akarod, már péntek esti érkezéssel.
FRISS: A révfülöpi Napfény Kemping partján építünk tengerikajakos sátortábort, ahol este tábortűz mellett fújjuk ki magunkat és kortyolgatunk válogatott, hűvös fehérborokat.

Ez egy túrázós, lazulós, tanulós tengerikajakos hétvége: egy vagy két nap túra, ahogy szeretnéd! Ha van kedved, egy kétnapos túrajeggyel részt vehetsz a Mentési Kajakműhelyen, ha inkább csak eveznél, az is OK. Laza evezés, vagy hullámlovaglás, csobbanj a Balaton közepén, alapvető tengerikajakos kormányzási és mentési gyakorlás, mindenből annyi, amennyihez kedved van. Ritka jó tùra, csapj bele, van még kb. 4 helyünk! Itt tudod lefoglalni: https://felfedezok.hu/…/2022-06-10-12-tengerikajakos…/
Sok info a Mentési Kajakműhelyről itt: https://felfedezok.hu/…/2022-06-12-tengerikajakos…/
    Reset options
Nehézség:

Időtartam:

Találkozó: 

Étkezés: amit hozol magaddal

Szállás:A révfülöpi Napfény Kempingben szállunk meg, bővebb infót itt találtok: https://www.balatontourist.hu/hu/balatoni-kempingek-szallashelyek/napfeny#egysegszallas_btSf_1b4ed42

Kinek ajánljuk:A bor kedvelőket, a tengerre készülőket és mindenkit, aki szereti élvezni az életet:)

Révfülöpön lesz a szállás a kempingben, onnan indíttom a túrát a Badacsonytomaj kajakos kikötőhöz és vissza.

Másnap, vasárnap ugyancsak Révfülöp ébredés és innen indul a túra a másik irányba zánkai strandra (kaja, bambi, pihenő) és vissza.

Aki akar , mehet a mentés workshop-ra is a vasárnapi túra helyett;) A kétnapos túrázóknak ez ingyenes opció, a szombati egynapos túrán résztvevőknek kedvezményes árat tudunk adni, erről emailben tudsz érdeklődni.

 

Szállás:

A révfülöpi Napfény Kempingben fogunk megszállni, erről részleteket itt találsz:
Az N14-es parcellában lesz helyünk, követlen vízpart, igazi gyöngyszem.
Ha mégsem sátraznál, a Kempingben vannak mobilházak is, ennek elérhetőségét és árait a kempinggel tudod megbeszélni.
Egyéb programok:
– Két vacsora, két reggeli, két csomagolós ebéd és egy borkóstoló is tartozik a túrához, melyet partnereinktől rendelünk meg vendégeink számára. Ennek ára 25.100 Ft/fő összesen.

Amit gyakorlunk:

A program fontos része a technikai és biztonsági képzés, ami nem egy ötperces elhadart szöveget jelent a túra elején, hanem erre tervezett, edzéssel is felérő alkalmakat. 

 

Gyakorlás, technika, erőnlét

 

A tábor lényege a felkészülés hosszabb, akár tengeri túrákra. Ki- és beszállás különböző tipusú partokon, vízről beszállás, mentés és önmentés, trükkök és tippek a vadvizeket és tengereket sokszor megjárt túravezetőktől. 

 

Napi 5-6 óra a vízen, erőnléti és technikai felkészülés, gyakorlás de nem edzőtábor. Bármikor visszaevezhetsz pihenni vagy kihagyhatsz egy-egy alkalmat és egyénileg evezhetsz egyet. Nyilván meglesz a böjtje, de lehet ;)))  Ha teljesen kezdő vagy, először gyere el velünk pár Kajaksulira a Dunakanyarba!

 

Többek között ezeket tanulhatod meg:

 

– Tengerikajakos alapok 

– Lapáthasználat: evezés, támasztás, kanyarodás, egyebek

– Stabilitás, önbizalom: hogyan maradj a hajóban ameddig csak akarsz, és hogyan kerülj vissza a hajóba, ha szükséges

– Ki- és beszállás nehéz terepen

– Élezés, kanyarodás, kormányzás kormány nélkül

– Hatékony evezés, energiamenedzsment

– Kötelek, legfontosabb csomók, kötések

– Mentés és önmentés: semmi pánik, legyen ez egy rutin 🙂 

– Felkészülés: Mit hozz magaddal a zsákodban? Hogyan öltözz soknapos túrákra? 

 

A túradíj tartalmazza:

+ túraszervezést, előzetes foglalásokat, szállítás megszervezését szükség szerint

+ felújított, karbantartott, menő tengeri kajakok és korszerű mellények, könnyű alu vagy karbon kajaklapátok használatát

+ vízhatlan zsákokat: egy kicsit és egy nagyot

+ a kajakok szállítását

+ két képzett túravezető segítségét

+ a csomagok szállítását

 

A túradíj az étkezést és a szállást nem tartalmazza!

 

MIKOR: Péntek délután 6-kor
HOL: Napfény Kemping

Révfülöp

TÚRADÍJ: felnőtt     Egész hétvégére: 34.900 Ft (ingyenes vasárnapi workshop részvételi lehetőséggel)

Bővebb info a workshopról: https://felfedezok.hu/vizitura/2022-06-12-tengerikajakos-mentesek-egynapos-kajakmuhely-a-balatonon/

Szombatra vagy vasárnapra (1 nap) 18.000 Ft

Vasárnapi workshop (1 nap): 29.000 (25% kedvezmény jár, ha van Római bérleted)

 

Ha Budapestről jössz és kihívást jelent az oda- és visszajutás, keress minket bátran, és igyekszünk megoldani! Vannak ötleteink!

 

JELENTKEZÉS

Ha szeretnél velünk tartani, túráinkra a webshopunkon keresztül jelentkezhetsz.

Nincs más dolgod, mint betenni a túrát a kosaradba és megvásárolni azt.

A regisztrációt és fizetést követően e-mail-címedre további információt küldünk a túra részleteivel.

 

KAPCSOLAT

További kérdéseket telefonon vagy e-mailben is feltehetsz nekünk, igyekszünk minél hamarabb, de legkésőbb két napon belül válaszolni.

Tel.: +36203650868

Email: info@felfedezok.hu

Köszönjük, hogy a Felfedezőket választottad, várunk nagyon!

 

apróbetűs rész:

A programot minimum 7 fő jelentkezése esetén indulunk neki. A kajak-kenutúrák a természethez idomulnak, dacolnak az időjárással, legtöbbször tiszta örömet, de néha megpróbáltatást is jelentenek. Kizárólag balesetveszélyes, illetve extrém időjárás (vihar, jégeső stb.) esetén mondjuk le, és adjuk vissza a befizetett díjat. Minden más esetben az időjárás a Felfedezés része.

A kiállási költségek miatt ezekben az esetekben nincs lehetőségünk visszatéríteni a túra költségét, de az összeg felhasználható egy másik időpontban tartott, bármely megegyező időtartamú túránkon való részvételre.

 

ADATVÉDELEM

Az adataidat senkinek nem adjuk ki és kizárólag vízitúráink biztonságos megvalósításához használjuk fel a www.felfedezok.hu weboldalon közzétett Adatvédelmi Tájékoztató szerint. 

MENJÜNK!