Zoli, November 21.
Hogyan tanítanak? Mindig figyelnek egyenként mindenkire. Egyenként kapunk visszajelzést. Nehéz dolgokat is azonnal, mindig, minden körülmények között (értsd: az oktató a tajtékos, habzó, sziklás vízbe veti magát, ahova 5mp-enként dübörög be a hullám, hogy mentsük ki onnan, vagy akár a nap végén is azonnal, bátorításul bemutatja a legnehezebb gyakorlatot is, akkor is, ha vízbe kell mennie hozzá), total dedication, folyamatos interakció, a személyhez vagy körülményekhez (pl. a hullámok percenként változó magasságához) alakítják a gyakorlatot.
Az elméleti részeket élőben rajzolják flipchartra, nincs powerpointos prezi. Folyamatosan kérik a visszajelzést, mire van szükségünk, és azt tanítják, nomeg a tananyagot. Élik a munkájukat. Teljes bizalmi légkörben dolgozunk, úgy h pl. ma lila gőzöm nem volt arról, hol vagyok a sodrásban a hullámon, de Nick ott állt a sziklán és evezőcsapás-szinten instruált, mit, merre, hogyan, szinte bekötött szemmel eveztem fel a fura szögben megdőlt állóhullámra a 12km/h sebességgel érkező sodrással szemben. A fizika csodái, élőben. És benne mi Elindult az Advanced Sea Kayak Leader tréning.
Korán kezdtünk, a Menai Bridge alatti apály sodrása alig csepegett, akkor indult a víz. A bemelegítés félórája alatt a sebessége folyamatosan nőtt, hogy aztán a 3. óra végére elérje a maximális 12km/h-t. Egész nap a sodrással dolgoztunk, nulla sodrásból a 12km/h vízbe ki-be, fentről, lentről, jobbról balról.
Előkészületek holnapra, amikor a Tide Race-ben kb. ugyanezzel a sodrással dolgozunk, de ott bónusznak megapjuk a hullámokat is amit részben a szél, részben a hirtelen sekély vizet érő ár vagy apály hoz létre. Indulunk az árral. Hajnali ötkor indul az ár délről, ez 8.30 körül a legerősebb (12 km/h) ezzel megyünk északra és de. 11.20-kor indul az apály vissza, velünk együtt. Egy hiper pontos expresszvonat, sosem késik. Lesz videónk erről, ha sikerül. Látni kell. Sőt….
Ja, ki látja a Lánchidat a Menai Bridge felső részében? 1827-ben ez volt az első chain-link bridge (azaz lánc híd). Az építész Thomas Telford tanítványa, William Tierny Clark tervezte a mi Lánc-hídunkat.